Увага! Закінчується реєстрація на ЄВІ!

Увага! Залишилось 3 дні! Не втрачай шанси на майбутнє! 

Реєструйся на ЄВІ (Єдине вступне випробування) досвідчені фахівці допоможуть тобі у складанні і далі ми також будемо з тобою! 

 • Підготовка до ЄВІ
 • Підготовка до Фахового іспиту
 • Індивідуальна програма підготовки до вступу і подачі документів. У тому числі із-за кордону і онлайн в Україні.

Пропозиція діє ТІЛЬКИ для вступників на спеціальність 181

Кафедра харчових технологій на DNU_FEST

25 травня 2024 року в Ботанічному саду ДНУ відбувся традиційний DNU_FEST.

На локації кафедри харчових технологій гості мали можливість прийняти участь у цікавих квестах:

 • відчути себе справжніми товарознавцями харчових продуктів;
 • здійснити подорож гастрономічною картою України.

Дякуємо всім за участь та до нових зустрічей!

Чекаємо у родині кафедри харчових технологій!

Кафедра харчових технологій на Education City

11 травня відбувся загальноміський освітній захід Education City на локаціях парку імені Т. Шевченка і Палацу студентів ДНУ.

На заході учасники змогли ближче познайомитися з кафедрою харчових технологій ДНУ, отримати інформацію про вступну кампанію та прийняти участь у цікавих квестах.

Дякуємо усім за участь! До зустрічі на DNU_Fest!

Тренінг з надання першої домедичної допомоги

7 травня 2024 року для працівників та здобувачів вищої освіти провели тренінг з надання першої домедичної допомоги. Спікером заходу була комендантка Кам’янського осередку Мальтійської служби допомоги Олена Мельник.

На тренінгу розглянули важливі питання, які необхідно знати та використовувати при наданні першої домедичної допомоги:

 • Основні положення Закону України «Про екстрену медичну допомогу» від 5 липня 2012 року; Статті 136 Ненадання допомоги особі, яка перебуває в небезпечному для життя стані; Наказу міністерства охорони здоров’я України 09.03.2022 № 441
 • Безпеку на місці надзвичайної ситуації, заходи з власної безпеки;
 • Рятівний ланцюг домедичної допомоги: ресусцитація (для дорослої людини, дітей та немовлят), дефібриляція;
 • Правило «3В»;
 • Опитування SAMPLE;
 • Інфаркт міокарда, інсульт – ознаки, дії;
 • Допомога при масивній кровотечі – накладання джгут-турнікету.

Учасники тренінгу мали можливість відпрацювати практичні навички з надання першої допомоги при серцево-легеневій реанімації дорослих і дітей, накладання турнікету та ін.

За підсумками тренінгу учасники отримали сертифікати.

Дякуємо спікеру та організаторам за проведений тренінг. Разом до перемоги та професійного зростання!

Запрошуємо на Education City!

11 травня запрошуємо завітати на Education City та ближче познайомитися з кафедрою харчових технологій ДНУ!

Отримайте незабутні враження від гастрономічної подорожі областями України та кафедри харчових технологій!

Будемо чекати 11 травня о 10:00.

Локація: парк імені Т. Шевченка, Палац студентів ДНУ.

До зустрічі!

Тренінг-курс «Інформаційні інновації у вищій освіті»

Викладачі кафедри харчових технологій ДНУ ім. О. Гончара Олена Чернушенко, Юлія Мацук, Ганна Новік, Анна Чернявська, Аліна Савченко успішно пройшли тренінг-курс «Інформаційні інновації у вищій освіті», що проводився Навчально-методичним центром післядипломної освіти, підвищення кваліфікації та доуніверситетської підготовки Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара.

У результаті навчання оволоділи знаннями, уміннями та навичками із застосування інформаційних інновацій в контексті євроінтеграційних і глобалізаційних світових процесів у сфері вищої освіти.

Разом до вершин професійної майстерності та перемоги!

З ХІМФАКОМ В СЕРЦІ – КРІЗЬ РОКИ!

День хімфаку (знаменитий ДХ) не проводиться вже третій рік – війна руйнує свята.

Але живе спілкування, дружня підтримка – це те, чого нам всім так не вистачає.

То ж – зустрінемось!

27 квітня, у суботу, з 11.00 запрошуємо всіх бажаючих випускників та викладачів, студентів та аспірантів хімічного факультету в рідний 16-й корпус – побачитись, поспілкуватись, обмінятись спогадами та надіями.

З ХІМФАКОМ В СЕРЦІ – КРІЗЬ РОКИ!

Хімічний факультет на DNU_MEETUP!

День відкритих дверей – це завжди чудова нагода побачити університет зсередини!

13.04.2024 ми раді були побачити всіх гостей, які завітали до хімічного, біологічного та медичного факультетів. Представники факультетів поділитися їхніми досягненнями та перспективами. Завітавши до нас, ви отримали можливість відчути дух нашого наукового середовища та побачити, як ми працюємо разом для спільної мети – розвитку науки і медицини. Також ми вдячні ректору університету за його візит і підтримку наших зусиль.

Сподіваємося, що ви залишилися враженими від нашої роботи та приємно провели час у нашому університеті!

Здобуття почесного місця студентом кафедри харчових технологій на конкурсі Black Sea Science 2024!

Студент кафедри харчових технологій Колєсніков Ілля здобув почесне третє місце у Міжнародному конкурсі студентських наукових робіт Black Sea Science 2024 у напрямку «Екологія та охорона навколишнього середовища».

ІІ етап міжнародного студентського наукового конкурсу проходив 27 березня 2024 року на базі Одеського національного технологічного університету під егідою Міністерства освіти і науки України, Black Sea Universities Network Black Sea Universities Network та ISEKI-Food Association.

До складу журі конкурсу 2024 року увійшли 144 спеціалістів-науковців, з них 92 з 23 зарубіжних країн: Ангола, Бенін, США, Німеччина, Швейцарія, Італія, Великобританія, Греція, Китай, Туреччина, Оман, Литва, Латвія, Словаччина, Естонія, Хорватія, Казахстан, Польща, Грузія, Румунія, Азербайджан, Болгарія, Молдова.

Ілля успішно захистив наукову роботу «Nitrate content in vegetables in water-inrated water bodies of the northern and inguletsky gok», яка була виконана під керівництвом доцентки кафедри харчових технологій Олени Чернушенко та канд. хім. наук, старшої викладачки кафедри харчових технологій Анни Чернявської.

Щиро вітаємо Іллю та його наукових керівників із визнанням здобутків на Міжнародному конкурсі! Бажаємо професійного зростання, ще більше особистих перемог і звершень!  Разом до перемоги та професійного зростання!

Запрошуємо на DNU_MEETUP! 

Запрошуємо на DNU_MEETUP! Локація природничих факультетів ДНУ!

13 квітня 10:00.

Перший корпус ДНУ (1-й поверх).

Від кафедри харчових технологій вас чекає подорож гастрономічною картою України, знайомство з харчовими добавками та найцікавіше – зможете відчути себе справжніми товарознавцями харчових продуктів!

Також Вас чекають запальні хімічні досліди, вікторини та ще багато “цікавинок”.

До зустрічі на локації хімічного факультету!

Вебінар «Вплив харчування на красу шкіри»

У рамках профорієнтаційної роботи та академічного співробітництва доценткою кафедри харчових технологій Юлією Мацук 6.04.2024 проведено вебінар на актуальну тему «Вплив харчування на красу шкіри».

Участь у вебінарі взяли представники: Львівського національного університету імені Івана Франка, Центральноукраїнського національного технічного університету, Криворізького фахового коледжу торгівлі та готельно-ресторанного бізнесу, ВСП «Львівський фаховий коледж харчових технологій та бізнесу НУХТ», Дніпровського технолого-економічного фахового коледжу, Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, ВСП «Тульчинський фаховий коледж ветеринарної медицини Білоцерківського національного аграрного університету», Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара.

Загально відомо, що харчування є одним з основних важелів, що гармонізує організм людини із навколишнім середовищем, сприяє здатності організму протидіяти впливу несприятливих зовнішніх чинників.

На вебінарі розглянули комплекс необхідних знань щодо всіх чинників, які позитивно впливають на здоров’я та красу людини, визначили стратегію розробки індивідуальної системи самооздоровлення, підвищення адаптаційних можливостей організму до несприятливих чинників довкілля та сприяння активному, красивому та творчому довголіттю за рахунок правильного харчування.

Юлія Мацук також презентувала спеціальності та освітні програми, розповіла про переваги навчання в університеті, закордонні стажування та розгалужену базу практик, умови для розвитку творчих здібностей студентів.

Обмінюючись позитивними враженнями, учасники вебінару відзначили корисність проведеного заходу та його практичну значущість. Обговорили перспективи майбутніх заходів.

Створюємо разом найбільш сприятливі та взаємовигідні умови для освітнього та наукового співробітництва

Урочисте вручення дипломів магістра

6 квітня 2024 року у Палаці студентів ДНУ відбувся урочистий захід з нагоди вручення дипломів магістра випускникам хімічного факультету.

Захід проходив із дотриманням необхідних вимог безпеки в умовах воєнного стану.

З щирими привітаннями та напутніми словами до випускників звернулися в. о. декана хімічного факультету Світлана Коптєва, заступниця декана з навчальної роботи, доцентка кафедри харчових технологій Юлія Мацук, завідувачка кафедри фізичної, органічної та неорганічної хімії Надія Стець, завідувачка аналітичної хімії та хімічної технології Олена Косіцина, заступниця декана з виховної роботи Оксана Саєвич.

Дипломи випускникам вручили в. о. декана хімічного факультету Світлана Коптєва та секретар Вченої ради Оксана Бершак.

Випускники змогли відчути всю урочистість події, отримати гарні емоції від зустрічі з одногрупниками та викладачами поза стінами навчального закладу.

Ще раз вітаємо наших випускників 2024 року!

Бажаємо Вам смакувати життя, з любов’ю виконувати свою роботу, завжди бути гнучкими до обставин та рухатися тільки вперед! Щиро бажаємо вам нових здобутків, особистих перемог і звершень! Непохитно вірте у свої сили та світлу долю. Щасливої дороги в професійне життя!

Пам’ятайте, що двері хімічного факультету завжди відкриті для Вас!

Все буде Україна!

Перемога студентки кафедри харчових технологій на конкурсі Black Sea Science 2024!

Студентка кафедри харчових технологій Дар’я Приходько здобула перемогу у Міжнародному конкурсі студентських наукових робіт Black Sea Science 2024 у напрямку «Харчова наука і технології».

ІІ етап міжнародного студентського наукового конкурсу проходив 27 березня на базі Одеського національного технологічного університету під егідою Міністерства освіти і науки України, Black Sea Universities Network Black Sea Universities Network та ISEKI-Food Association.

Дар’я успішно захистила наукову роботу «Chlorella Vulgaris Microalgae: a progressive organic raw in the technology of multifunctional food products», яка була виконана під керівництвом професорки кафедри харчових технологій ДНУ докторки сільськогосподарських наук Людмили Пешук.

На конкурсі Дар’я проявила високий фаховий рівень, вільне володіння англійською мовою та вміння аргументовано представляти результати своїх досліджень, що дозволило отримати перше місці!

Щиро вітаємо Дар’ю Приходько та її наукову керівницю Людмилу Пешук із яскравою перемогою на міжнародній арені! Бажаємо натхнення на нові наукові здобутки!

Запрошуємо на вебінар «Вплив харчування на красу шкіри»

Запрошуємо здобувачів освіти та всіх бажаючих на вебінар від кафедри харчових технологій ДНУ ім. Олеся Гончара «Вплив харчування на красу шкіри»

6.04.24 о 11:00

Zoom-конференція:

https://us02web.zoom.us/j/81409209557?pwd=QlRsRlRwOStZbTZSTUcvOG43OTRvdz09

Ідентифікатор конференції: 814 0920 9557

Код доступу: ztd9Kd

Для отримання сертифікату про участь у вебінарі необхідно заповнити заявку:

https://forms.gle/NUoGQNPCmd56z2kz7

Передбачено отримання сертифікату учасника за умови присутності більше 80% основного часу вебінару!

Майстер-клас для студентів у рамках проєкту EuroEst 2024

28 березня 2024 року студенти кафедри відвідали останній майстер-клас у рамках проєкту EuroEst 2024.

Майстер-клас дозволив студентам отримати необхідні навички з приготування різотто з морепродуктами.

Дякуємо організаторам за проведений майстер-клас! Разом до перемоги та професійного зростання!

Щиро вітаємо з отриманням стипендії Президента України!

Студенти Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара, які демонструють високі результати у навчанні і науковій діяльності, вже традиційно серед стипендіатів Президента України та Верховної Ради України.

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 13.03.2024 р. №316 «Про призначення академічних стипендій Президента України на IІ семестр 2023/2024 навчального року» стипендіатом Президента України стала студентка хімічного факультету (кафедри харчових технологій) першого (бакалаврського) рівня вищої освіти – Дар’я Приходько.

Щиро вітаємо Дар’ю із високим визнанням освітніх і наукових досягнень! Бажаємо результативного навчання та підкорення нових професійних вершин!

Участь викладачів кафедри харчових технологій у семінарі«Підвищення вимог до якості харчової продукції в умовах Європейської інтеграціїяк складова підготовки фахівців нової формації»

14 березня 2024 року викладачі кафедри харчових технологій – докторка сільськогосподарських наук, професорка Людмила Пешук та доцентка Юлія Мацук приняли участь у онлайн-семінарі «Підвищення вимог до якості харчової продукції в умовах Європейської інтеграції як складова підготовки фахівців нової формації». Зустріч організовано Науково-методичним центром вищої та фахової передвищої освіти спільно з ВСП «Харківський фаховий коледж харчової промисловості Державного біотехнологічного університету».

Дякуємо за нові знання! Разом до перемоги та професійного зростання!

День відкритих дверей хімічного факультету

16 березня 2024 відбувся онлайн захід – день відкритих дверей хімічного факультету.

Майбутні абітурієнти отримали інформацію про умови вступної кампанії 2024 року. Завідувачі кафедр детально ознайомили з особливостями освітніх програм, вказали переваги навчання на хімічному факультеті.

Дякуємо всім за участь та до нових зустрічей! Разом до перемоги та професійного зростання!

Майстер-клас для студентів у рамках проєкту EuroEst 2024

14 березня 2024 року студенти кафедри відвідали майстер-клас з приготування піци у рамках проєкту EuroEst 2024.

Майстер-клас дозволив студентам отримати необхідні навички з приготування піци: від правильного замішування тіста до презентації готового виробу.

Дякуємо організаторам за проведений майстер-клас! Разом до перемоги та професійного зростання!

Запрошуємо на День відкритих дверей!

Запрошуємо всіх бажаючих долучитися до Дня відкритих дверей Хімічного факультету!

16 березня 2024 року о 11:00

Долучитися до Zoom-конференції можна за посиланням:

https://us02web.zoom.us/j/8927869450?pwd=cjh0MVVTSStOa0VUemsrK3N1NWk4dz09&omn=86550436859

Ідентифікатор конференції: 892 786 9450

Код доступу: ztd9Kd

Профорієнтаційна зустріч викладачів хімічного факультету з учнями КНЗ «Хіміко-екологічного ліцею» ДМР

4 березня 2024 року викладачі хімічного факультету (Наталія Кондратюк, Аліна Савченко, Ірина Гончаренко, Тетяна Денисенко) провели профорієнтаційну зустріч з 10-ми класами Хіміко-екологічного ліцею.

Під час зустріч ліцеїсти отримали інформацію про спеціальності хімічного факультету, переваги та особливості навчання, проведення лабораторних робіт за умовами онлайн навчання та ін.

«Родзинкою» зустрічі було проведення Тетяною Денисенко квесту «Аліса в країні чудес». Учні мали змогу відчути себе справжніми знавцями неорганічної хімії! Ліцеїсти прийняли активну участь у квесті, проявили зацікавленість та креативність при вирішенні складних питань з хімії.

Наприкінці зустрічі викладачі запросили всіх бажаючих прийняти участі у вебінарах та днях відкритих дверей від хімічного факультету.

Дякуємо керівництву ліцею за гарно організований та проведений захід, сподіваємося на подальшу плідну співпрацю.

Разом до перемоги та професійного зростання!

Вебінар «ANTI-AGE харчування» від Юлії Мацук – доцентки кафедри харчових технологій

Нехай вам їжа буде ліками

Гіппократ

2 березня 2024 року доценткою кафедри харчових технологій Юлією Мацук проведено вебінар на тему «ANTI-AGE харчування».

Стиль харчування ANTIAGE – це підхід, який ґрунтується на регулюванні генетики за допомогою епігенетичного впливу їжі, який надає можливість сповільнити процес старіння.

Учасники вебінару отримали інформацію про основні принципи ANTIAGE харчування. Розглянули як через організацію харчування управляти віковими змінами, які продукти рекомендовано вживати та у якій кількості.

Будьте здорові! Будьте красиві! Будьте самі собою! Здорова людина – красива людина!

Участь завідувачки кафедри харчових технологій Наталії Кондратюк у складі журі кулінарного конкурсу

28 лютого 2024 року в Дніпровському технолого-економічному фаховому коледжі серед здобувачів освіти 3-го курсу спеціальності 181 «Харчові технології» відбувався наймасштабніший кулінарний конкурс на тему «Surf&Turf».

Всі учасники кулінарного конкурсу показали високий рівень теоретичної та практичної підготовки.

На конкурс у складі журі були запрошені:

Кондратюк Наталія Вячеславівна, канд. техн. наук, доцентка, завідувачка кафедри харчових технологій Дніпровського національного університету ім. Олеся Гончара.

Величко Тетяна Вікторівна начальник відділу фахової освіти Дніпропетровської області.

Переможці серед здобувачів освіти:

1 місце – ВХП- 21 1/9 

2 місце – ВХП- 21 3/9 

3 місце – ВХП- 21 4/9

4 місце – ВХП- 21 2/9

Вітаємо переможців конкурсу!

Бажаємо творчого натхнення та професійного зростання!

Гостьова лекція для студентів за участю директора бібліотеки ДНУ ім. Олеся Гончара – Лучки Людмили

Хто тримає в руках освіту - здатен змінити обличчя Землі

Розвиток науки став найважливішим фактором прогресу людства. Вона пронизує всі сфери людської діяльності. Недаремно економічний потенціал країни, її конкурентоспроможність у системі світового господарства стають все більш залежними не стільки від природних ресурсів, скільки від інноваційної активності і від ступеня використання наукових і технологічних досягнень у тій чи іншій галузі. Тому сфера наукових досліджень перетворюється в одну з найважливіших галузей  діяльності людини – «індустрію знань» і ці знання, при бажанні, здобувачі отримають при навчанні в ДНУ.

У даний час для збільшення виробництва в два рази, обсяг знань необхідно збільшити у чотири рази. Зростання обсягу виробництва в 10 разів вимагає збільшення обсягу знань у 100 разів. 

Навчання починається з бібліотеки – підручники, навчальні посібники, монографії, періодичні видання, патентна та довідкова інформація, користування каталогами, рідкісні видання, якими пишається бібліотека ДНУ. Сама багата історія бібліотеки – свідчить про значний потенціал в розвитку особистості.

На кафедрі харчових технологій хімічного факультету вже традиційно склалося, що при викладанні дисципліни «Основи наукових досліджень і технічної творчості», доктор сільськогосподарських наук, професор – Людмила Пешук запрошує бібліографів Дніпровського національного університету ім. Олеся Гончара для ознайомлення здобувачів ОП «Харчові технології» з бібліотечним фондом, відділами бібліотеки, послугами, які надає бібліотека здобувачам і нині – безпосередньо при дистанційному навчанні.

Цей семестр не став виключенням, саме 27 лютого 2024 року для здобувачів першого курсу ХТ-23-1,2; ХХ-22у-1; ХР-23-1 ОР «бакалавр» була проведена зустріч з директором бібліотеки ДНУ ім. Олеся Гончара – Лучкою Людмилою Миколаївною. Яка надала вичерпну інформацію здобувачам першого курсу. Працівники бібліотеки завжди відкриті до співпраці, йдуть на зустріч здобувачам допомагають в підборі інформації як вітчизняних вчених так й іноземних при написанні рефератів, курсових та кваліфікаційних робіт.  Зустріч була змістовною, дуже цікавою, презентативною, інформаційно наповненою.

Дякуємо за організовану зустріч та нові знання!

Профорієнтаційна офлайн зустріч з випускниками Дніпровського технолого-економічного фахового коледжу

27 лютого 2024 року проведено профорієнтаційну офлайн зустріч з випускниками Дніпровського технолого-економічного фахового коледжу на базі хімічного факультету ДНУ ім. Олеся Гончара.

Випускники 181 спеціальності відвідали хімічну лабораторію кафедри харчових технологій, познайомилися з викладачами, отримали інформацію про умови вступу 2024 на базі молодшого бакалавра.

Завідувачка кафедри харчових технологій Наталія Кондратюк надала інформацію про переваги навчання на кафедрі, проходження практики на сучасних підприємствах та ін.

Зустріч організована асистентом кафедри харчових технологій Олексієм Котовим.

Дякуємо за організовану зустріч! Будемо раді бачити Вас у родині кафедри харчових технологій!

Запрошуємо на вебінар «ANTI-AGE харчування»

Запрошуємо на вебінар від кафедри харчових технологій «ANTI-AGE харчування»

02.03.2024 о 11.00

Zoom-конференція:

https://us02web.zoom.us/j/82417626056?pwd=YWNIckRiWmcvMnJBQUFBSEdYU012UT09

Ідентифікатор конференції: 824 1762 6056

Код доступу: ztd9Kd

Для отримання сертифікату про участь у вебінарі необхідно заповнити заявку:

https://forms.gle/Wjkhd2vVCckmbfxe8

Видання навчального посібника професоркою кафедри харчових технологій Людмилою Пешук

Докторка сільськогосподарських наук, професорка кафедри харчових технологій Людмила Пешук разом з колегами з інших навчальних закладів вищої освіти – Штик І.І., Кривобік Р.А., Новікова Н.В. – видали навчальний посібник «Безпечність та якість м’яса і м’ясних продуктів. Контроль виробництва в контексті НАССР».

Навчальний посібник орієнтований на здобувачів вищої освіти вищих навчальних закладів ІІІ–ІV рівнів акредитації освітньої програми «Харчові технології», інших спеціальностей, а також спеціалістів і магістрів, які займаються науково-дослідними розробками для переробних галузей агропромислового комплексу, викладачів, слухачів системи підвищення кваліфікації та перепідготовки.

Разом до вершин професійної майстерності та перемоги!

День відкритих дверей хімічного факультету

17 лютого 2024 відбувся онлайн захід – день відкритих дверей хімічного факультету. Гості зустрічі мали нагоду познайомитися з викладачами хімічного факультету, отримати інформацію про умови вступної кампанії 2024 року.

Завідувачі кафедр більш детально ознайомили з особливостями освітніх програм, звернули увагу на «цікавинки» навчання саме на хімічному факультеті, проходження практики, навчання за кордоном за програмами академічної мобільності.

Дякуємо всім за участь та до нових зустрічей! Разом до перемоги та професійного зростання!

Участь доцентки кафедри харчових технологій Юлії Мацук у програмі «Фреш» з Юлією Сиротою

14 лютого 2024 року доцентка кафедри харчових технологій Юлія Мацук прийняла участь у програмі «Фреш» з Юлією Сиротою.

Переглянувши відео, Ви зможете дізнатися про трансжири, споживання глютамату натрію, скільки смаків розрізняє людина, як перевірити якість молока у домашніх умовах.

Вас чекає багато цікавого!

Запрошуємо на День відкритих дверей!

Запрошуємо всіх бажаючих долучитися до Дня відкритих дверей Хімічного факультету!

17 лютого 2024 року о 11:00

Долучитися до Zoom-конференції можна за посиланням: https://us02web.zoom.us/j/8927869450?pwd=cjh0MVVTSStOa0VUemsrK3N1NWk4dz09&omn=85836832978

Ідентифікатор конференції: 892 786 9450

Код доступу: ztd9Kd

Вас чекає знайомство зі спеціальностями:

 • 014.06 Середня освіта (Хімія)
 • 102 Хімія
 • 161 Хімічні технології та інженерія
 • 181 Харчові технології

Освітніми програмами:

 • Середня освіта (Хімія)
 • Хімічний аналіз та експертиза матеріалів та виробів
 • Хімія лікарських речовин
 • Хімічні технології та інженерія
 • Харчові технології
 • Ресторанні та крафтові технології здорового харчування

Ви дізнаєтесь про можливості:

 • формування власної траєкторії навчання; 
 • проходження практики на сучасних підприємствах;
 • навчання за кордоном за програмами академічної мобільності; 
 • участі у конкурсах, олімпіадах та міжнародних грантових програмах тощо.
Кафедра харчових технологій на DNU_meetup

27 січня у Дніпровському національному університеті відбувся вражаючий DNU_meetup.

Майбутні абітурієнти та їх батьки мали змогу ближче познайомитися з кафедрою харчових технологій, дізнатися багато цікавого про навчання та умови вступної компанії.

На яскравій локації всі зацікавлені мали можливість прийняти участь у гастрономічній подорожі, дізнатися багато цікавого про харчові продукти.

Дякуємо всім за активну участь!

Інвестуй у себе – обирай ДНУ!

Вітаємо магістрів з успішним захистом!

25-26 січня 2024 року на кафедрі харчових технологій відбулися захисти кваліфікаційних магістерських робіт студентів освітньої програми «Харчові технології».

Магістерські роботи успішно захистили 15 здобувачів вищої освіти. Членами комісії відзначено високий якісний рівень підготовки студентів та вміння досить професіонально вирішувати поставлені задачі.

Щиро вітаємо випускників з отриманням кваліфікації «Магістр» та бажаємо подальших успіхів, професійного зростання та самореалізації! А головне мирного неба!

Нехай спогади про рідний університет залишаться для вас тим промінням добра, що допомагає жити й вірити в майбутнє!

Профорієнтаційна робота у Дніпровському транспортно-економічному фаховому коледжі

23 січня 2024 року викладачі кафедри (Фарісєєв А.Г., Савченко А.М.) та старша лаборантка (Бойченко Є.Ю) провели профорієнтаційну офлайн-зустріч із випускниками 181 спеціальності Дніпровського транспортно-економічного фахового коледжу.

На зустрічі випускники отримали інформацію про можливості вступу на кафедру харчових технологій за програмою прискореного навчання (на базі диплому молодшого бакалавра).

Викладачі кафедри вказали особливості вступної компанії 2024 року та запросили на День відкритих дверей ДНУ для більш тісного знайомства з кафедрою харчових технологій.

Дуже дякуємо співробітникам Дніпровського транспортно-економічного фахового коледжу за організовану зустріч!

Презентація кафедри харчових технологій на online-зустрічі в Петриківському ліцеї Петриківської селищної ради

Профорiєнтaцiйнa роботa кaфедри хaрчових технологiй  є  невiд’ємною склaдовaю її функцiонувaння.

В рамках профорієнтаційної роботи 22 січня 2024 року  викладачі кафедри (Мацук Ю. А., Гончаренко І.П.) провели профорієнтаційну зустріч із школярами Петриківського ліцею Петриківської селищної ради (смт. Петриківка, Дніпровський район).

Викладачі презентували спеціальності та освітні програми,  надали інформацію про переваги навчання на хімічному факультеті, закордонні стажування та розгалужену базу практик,  умови для розвитку творчих здібностей студентів.

Відбувся жвавий діалог щодо перспектив вступної кампанії 2024 року, реалізації можливостей абітурієнтів з проекцією на майбутні фахові досягнення щодо працевлаштування.

Запрошуємо на День відкритих дверей ДНУ!

27 січня запрошуємо завітати на DNU_meetup та ближче познайомитися з кафедрою харчових технологій ДНУ! Отримайте незабутні враження від гастрономічної подорожі регіонами України та кафедри харчових технологій!

Будемо чекати 27 січня о 10:00. Перший (головний) корпус ДНУ, пр. Гагаріна, 72.

До зустрічі!

З прийдешнім Новим роком!

Дорогі друзі, щиро вітаю з прийдешнім Новим роком! Рік, що минає був сповнений не лише тривогами, а й надіями, успіхами та здобутками! Ми разом подолали труднощі та негаразди, разом рухаємось до Перемоги, підтримуючи один одного у скрутні моменти та наближаючи Перемогу своєю щоденною наполегливою працею та сумлінним навчанням! Щира, безмежна вдячність та низький уклін нашим захисникам та захисницям  за надану можливість жити, навчати та навчатись на своїй рідній землі!

Нехай прийдешній Новий рік стане Переможним для нашої неньки України та для кожного з нас! Нехай веселі новорічні дзвіночки наповнять серце радістю, нехай яскраві вогники подарують добру надію!

Бажаю кожному та кожній міцного здоров’я, родинного затишку та добробуту, нових можливостей  досягати амбітних цілей  та здійснювати свої мрії у новому році. Нехай щастить кожного дня, нехай вдача  буде поруч увесь рік!

З Новим роком!

З повагою Світлана Коптєва.

Гуманітарна допомога від благодійного фонду Синьо-жовтий хрест м. Кельн Німеччина

27 грудня 2023 року до Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара  прибула гуманітарна допомога  від благодійного фонду Синьо-жовтий хрест м. Кельн Німеччина. Колектив студентів та викладачів хімічного факультету ДНУ висловлює щиру вдячність благодійному фонду “Синьо-жовтий хрест” м. Кельн Німеччина та громадській організації «Ротарі клуб «Дніпро Сіті» за надання благодійної допомоги. Отримані від благодійників аптечні меблі та хімічний посуд стануть в нагоді при проведенні лабораторних занять для студентів хімічного факультету. Також надане обладнання буде сприяти якісному проведенню наукових досліджень аспірантами та викладачами.

Подяка ректора кращим студентам ДНУ
Студентка кафедри харчових технологій групи ХТ-20-4 Приходько Дар’я отримала подяку від ректора ДНУ за активну громадську позицію, сумлінне навчання, результативну наукову роботу, ініціативну участь у студентському житті з нагоди Міжнародного дня студента.
 
Щиро вітаємо Дар’ю, бажаємо досягнення поставлених цілей, результативного навчання та професійного розвитку!
Гостьова лекція за темою «Стандартизація, управління якістю та сертифікація продукції та послуг»

30 листопада 2023 року відбулася гостьова лекція з провідним вченим, кандидатом технічних наук, завідувачем відділу «Інформаційного забезпечення, стандартизації та метрології» Інституту продовольчих ресурсів НААН України – Вербицьким Сергієм Борисовичем на тему «Стандартизація, управління якістю та сертифікація продукції та послуг» для здобувачів першого та другого рівня вищої освіти.

Гостьова лекція була проведена  за сприйняттям докторки сільськогосподарських наук, професорки кафедри харчових технологій Пешук Людмили Василівни відповідно до угоди про співпрацю між Дніпровським національним університетом імені Олеся Гончара та Інститутом продовольчих ресурсів НААН України.

Лектором у повній мірі були розкриті питання щодо концепції державної політики у сфері управління якістю продукції (товарів, робіт, послуг). Вимоги стандартів та нормативної документації до показників якості, формування поняття про якість як головний фактор конкурентоспроможності підприємств у різних галузей харчової промисловості. Створення вітчизняних систем управління якістю на основі міжнародних стандартів ISО серії 9000. Сергій Борисович зупинився на проблемних питаннях стандартизації у сфері харчової продукції, навівши приклади щодо розробки стандартів ТК 140 в молочній та м’ясній галузях, гармонізації до міжнародних стандартів та стандартів управління систем якості по забезпеченню ефективного їх функціонування, розвиток і вдосконалення комплексної системи управління якістю. Доповідач звернув увагу здобувачів на нормативно-правові основи безпеки харчової продукції, гармонізацію законодавства у сфері виробництва харчових продуктів з міжнародним і адаптацію національних стандартів безпеки харчової продукції до світових вимог, щодо створення міжнародного харчового законодавства з метою впровадження жорсткіших вимог до безпеки харчових продуктів, систему гарантування безпеки харчових продуктів НАССР, розроблення та впровадження загальної системи управління виробництвом з метою гарантованого випуску безпечної продукції – це забезпечує більше довіри з боку споживача та контрагента.

Лекція була дуже цікавою, змістовною, конструктивною – орієнтована на поглиблення та розширення знань фахівців харчової галузі, а саме здобувачів першого та другого рівня вищої освіти.

Сергій Борисович Вербицький надав конструктивні відповіді на запитання здобувачів вищої освіти. На завершення докторка сільськогосподарських наук, професорка кафедри харчових технологій Пешук Людмила Василівна подякувала Сергія Борисовича за проведену лекцію, побажала успіхів у подальшій співпраці, наснаги, добробуту та мирного неба! До Перемоги! Слава ЗСУ і велика шана та надзвичайна подяка військовим за можливість навчатися і проводити заняття в університеті.

Курси підвищення кваліфікації «Лідерство в ЗВО»

Курси підвищення кваліфікації – рушій для формування правильної траєкторії професійного зростання!

Доцентка кафедри харчових технологій Юлія Мацук пройшла курси підвищення кваліфікації «Лідерство в ЗВО» при навчально-науковому центрі «Volyn Business Hub» Луцького національного технічного університету в рамках проєкту грантової програми ЄС Erasmus +KA2 CBHE «Центри сертифікації викладачів: інноваційні підходи до досконалості викладання/ UTTERLY».

Участь кафедри в Х Міжнародній науково-практичній конференції в Інституті продовольчих ресурсів НААН України

27 листопада 2023 р. в Інституті продовольчих ресурсів відбулася Х Міжнародна науково-практична конференція «Харчова промисловість як основа продовольчої безпеки і розвитку держави» в онлайн-режимі.

У конференції прийняли участь:

 • докторка сільськогосподарських наук, професорка кафедри харчових технологій Пешук Людмила Василівна;
 • здобувачі вищої освіти – Приходько Дарʼя, Хричов Сергій і Кожемяка Ольга Володимирівна.
Участь кафедри харчових технологій у пізнавальному квесті до ювілею ДНУ

16 листопада 2023 року у Палаці студентів ДНУ імені Олеся Гончара відбувся захопливий квест, присвячений 105-річчю Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара. Участь у квесті прийняли дві команди: викладачів та аспірантів хімічного факультету та збірна команда студентів.

Учасники квесту мали можливість відчути себе справжніми знавцями історії університету, дізнатися багато цікавих фактів із життя Олеся Гончара, позмагатися у вправності та витривалості в спеціальній спортивній станції. За кожен раунд учасники отримували бали.

У результаті всіх раундів із перевагою в декілька балів перемогу здобула команда студентів.

Вітаємо переможців квесту! Дякуємо організаторам за захопливий квест! Разом до перемоги та професійного розвитку!

Вітаємо з Міжнародним днем студента!

Шановні студентки та студенти, щиро вітаємо вас з Міжнародним днем студента!

 • Бажаємо цікавих лекцій та запальних лаб, яскравих емоцій та вражень.
 • Бажаємо щодня наближатись до мрії, мати багато добрих друзів та безліч можливостей для розвитку та самореалізації!
 • Нехай цей рік буде для вас не лише часом навчання, але й часом відкриття нових можливостей та здобуття незабутніх вражень.

Безпечного неба та якнайшвидшої нашої Перемоги!

День відкритих дверей

11 листопада 2023 року хімічний факультет ДНУ ім. Олеся Гончара влаштував для майбутніх вступників день відкритих дверей.

Захід відбувся в онлайн-форматі. Абітурієнти, їх батьки та друзі змогли ознайомитися із сучасними освітніми можливостями на хімічному факультеті. Від представників випускаючих кафедр отримали інформацію про освітні програми, особливості вступу, професійні можливості. Особливу увагу надали навчанню за кордоном за програмами академічної мобільності, проходженню практики на сучасних підприємствах, участі у конкурсах, олімпіадах та міжнародних грантових програмах тощо.

 Дякуємо всім за участь та до нових зустрічей! Разом до перемоги та професійного зростання!

Участь в інтелектуальній грі «Ерудит»

03 листопада 2023 року у Палаці студентів ДНУ відбулася інтелектуальна гра «Ерудит» між трьома студентськими командами.  Участь прийняли команди хімічного факультету, факультету економіки та факультет психології та спеціальної освіти. Представниками команди від хімічного факультету були першокурсники кафедри харчових технологій.

Гра була надзвичайно активною, цікавою та пізнавальною. Учасники команд змагалися гідно, показуючи високі результати! У підсумку гри перше місце виборола команда економічного факультету.

Вітаємо переможців, дякуємо всім учасникам за цікаву гру. Бажаємо натхнення та успіхів! Разом до перемоги!

Участь викладачів кафедри в online-зустрічі «Інклюзивність в ресторанно-готельному бізнесі» PROFI CLUB

26 жовтня 2023 року відбулася online-зустріч від PROFI CLUB на тему «Інклюзивність в ресторанно-готельному бізнесі».

Програма зустрічі передбачала інформацію про:

 • Маломобільні групи населення, їх особливості і потреби;
 • Що таке психологічно безпечне середовище на робочому місці. Створення мапи підтримки ментального здоров’я на підприємстві;
 • Інклюзивність у бізнесі;
 • Як зробити простір підприємств HORECA доступним для всіх, без обмежень;
 • Ментальне здоров’я у колективі, у якому є особливі працівники;
 • Соціальна та моральна відповідальність інклюзивності.

Головна теза зустрічі: «Основна мета навчання персоналу та власників бізнесу – створення комфортних умов сервісу на будь-якому етапі надання послуг всім членам у суспільстві без винятків, надання послуг та обслуговування без бар’єрів».

Щиро дякуємо PROFI CLUB за нові знання, разом до перемоги!

Запрошуємо на День відкритих дверей хімічного факультету!
Запрошуємо школярів, батьків та всіх бажаючих долучитися до Дня відкритих дверей Хімічного факультету!
 
11 листопада 2023 року о 11:00
 
Долучитися до Zoom-конференції можна за посиланням: https://us02web.zoom.us/j/8927869450?pwd=cjh0MVVTSStOa0VUemsrK3N1NWk4dz09
 
Ідентифікатор конференції: 892 786 9450
Код доступу: ztd9Kd 
Вас чекає знайомство зі спеціальностями:
· 014.06 Середня освіта (Хімія)
· 102 Хімія
· 161 Хімічні технології та інженерія
· 181 Харчові технології
 
Освітніми програмами:
· Середня освіта (Хімія)
· Хімічний аналіз та експертиза матеріалів та виробів
· Хімія лікарських речовин
· Хімічні технології та інженерія
· Харчові технології
· Ресторанні та крафтові технології здорового харчування
 
Ви дізнаєтесь про можливості: 
– формування власної траєкторії навчання; 
– проходження практики на сучасних підприємствах;  
– навчання за кордоном за програмами академічної мобільності; 
– участі у конкурсах, олімпіадах та міжнародних грантових програмах тощо.
Співпраця зі стейкхолдерами: майстер-клас від шеф-кухара FISH KITCHEN

Одним із важливих чинників забезпечення якості підготовки сучасних фахівців є тісна співпраця з стейкхолдерами. Колектив кафедри харчових технологій активно розвиває співпрацю з провідними фахівцями галузі ресторанного господарства, однією з форм якої є обмін досвідом та проведення майстер-класів для викладачів та студентів.

З метою удосконалення підготовки фахових спеціалістів, професіоналів та майстрів своєї справи  26 жовтня відбувся online майстер-клас.

Для студентів хімічного факультету проводив майстер-клас шеф-кухар FISH KITCHEN  Олег Нікітін, професіонал своєї справи з легкістю перетворив приготування страв у справжнє кулінарне шоу.

На початку зустрічі Олег поділився корисними порадами та рекомендаціями щодо приготування, а далі перейшов від теорії до практики. Олег готував «Тако 4 сири» та «Птітім з креветкою».

Студенти з великою цікавістю спостерігали за роботою професіонала, вели цікавий діалог з майстром. Всі присутні високо оцінили професійність приготування та декорування страв.

У цілому, подібні заходи завжди викликають значний інтерес і мають позитивні відгуки студентів та в сучасних умовах гострої конкуренції на ринку освітніх послуг є невід’ємною частиною навчального процесу, сприяючи, в кінцевому результаті, підвищенню конкурентоспроможності наших випускників на ринку праці.

Тож, сподівання на плідну співпрацю виправдані. Чекаємо на нові зустрічі та кулінарні шедеври від митців.

Ефективна співпраця навчальних закладів та стейкхолдерів – запорука майбутнього процвітання України!

Зустріч організована заступником декана з навчальної роботи, доценткою кафедри харчових технологій  Юлією Мацук

Активна участь кафедри харчових технологій у благодійному ярмарку

Активна участь кафедри харчових технологій у благодійному ярмарку, приуроченому до 105-річчя нашої Alma mater!

Презентація власної крафтової продукції.

Усі зібрані кошти направлені на допомогу притулку для тварин «Пегас»!

Разом до Перемоги!

Кафедра харчових технологій запрошує на благодійний ярмарок!

Факультет економіки, кафедра харчових технологій хімічного факультету і Центр соціальних ініціатив та волонтерства Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара запрошують приєднатися до благодійного ярмарку. Ця подія особлива, адже приурочена до 105-річчя нашої Alma mater!

На ярмарку на вас чекає багато різних смаколиків і розваг!

Усі зібрані кошти підуть на допомогу притулку для тварин «Пегас» і допоможуть зробити нашу єдність ще сильнішою!

Дата: 16 жовтня

Початок: 14:00

Місце: 5 корпус ДНУ

Приходьте разом із друзями та своєю родиною і долучайтеся до цієї чудової події.

Разом ми можемо зробити цей світ краще!

Фестиваль освіти та науки DNU_FEST
Активна участь кафедри харчових технологій у справжньому Фестивалі освіти і науки DNU_FEST
✅Креативна локація хімічного факультету
 
✅ презентації спеціальностей і освітніх програм
 
✅ спілкування з ректором, викладачами і студентами ДНУ
 
✅ яскраві враження і нові знайомства
Екскурсія першокурсників кафедри харчових технологій до Палацу студентів ДНУ

27 вересня  2023 року відбулася екскурсія першокурсників кафедри харчових технологій до Палацу студентів ДНУ.

Екскурсія дала змогу познайомити студентів з історією та структурою будівлі, етапами розвитку Палацу та роботами випускників ДНУ.

Керівники та вихованці творчих колективів Палацу продемонстрували свої уміння, розповіли про можливості розвитку та наголосили, що заняття в творчих колективах абсолютно безкоштовні для студентів ДНУ. Також хлопці та дівчата змогли взяти участі у роботі творчих колективів Палацу, відчути себе знавцями історії України.

Вітаємо наших студентів-першокурсників із тим, що вони починають рух сходинками професійного розвитку.

Усім бажаємо наснаги, наполегливості та натхнення для досягнення поставлених життєвих цілей!

Участь студентки кафедри харчових у програмі Erasmus

Студентка кафедри харчових технологій – Таїсія Мось вдало пройшла відбір по міжнародній мобільності за програмою Erasmus та має змогу навчатися в одному з найкращих університетів Іспанії!

Таїсія навчається в університеті Кордови на кафедрі броматології та харчових технологій.

Під час навчання студентка має змогу проводити науково-дослідну діяльність з визначення якості меду під науковим керівництвом професора кафедри.

Науковий керівник відзначив те, що Таїсія працює з інтересом та професіоналізмом, її знання наукових основ, лабораторні навички та англійська мова на досить високому рівні. Вона виділяється своєю швидкістю в робота й відповідальністю. Також вказав те, що відкритий характер та ввічливість дозволили добре влитися в колектив кафедри.

Таїсія вдало поєднує навчання в ДНУ на кафедрі харчових технологій та за кордоном. Виділяється наполегливістю та старанністю при вирішенні поставлених питань!

Бажаємо Таїсії успіхів у навчанні та визнання освітніх і наукових досягнень!

Щиро вітаємо з отриманням стипендії Президента України!

Студенти Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара, які демонструють високі результати у навчанні і науковій діяльності, вже традиційно серед стипендіатів Президента України та Верховної Ради України, серед володарів іменної стипендії М.С. Грушевського.

Так, Відповідно до Наказу Міністерства освіти і науки України від 09.08.2023 р. №959 «Про призначення академічних стипендій Президента України на I семестр 2023/2024 навчального року» стипендіатом Президента України стала студентка хімічного факультету (кафедра харчових технологій) другого (магістерського) рівня вищої освіти – Єлизавета Нечепуренко.

Щиро вітаємо Єлизавету із високим визнанням освітніх і наукових досягнень! Бажаємо реалізації усіх поставлених цілей та здійснення запланованого!

Відкривається додатковий набір на навчання!
На спеціальність 181 Харчові технології відкривається додатковий набір (за кошти фізичних осіб) на
 • І (бакалаврський) рівень:
 • на термін навчання 1 рік 10 місяців на базі диплому молодшого спеціаліста;
 • на термін навчання 2 роки 10 місяців на базі диплому фахового молодшого бакалавра;
 • на 3 роки 10 місяців на основі ПЗСО
 • та ІІ (магістерський) рівень.

Вступ тільки за мотиваційним листом!

Терміни подачі заяв на:

 • І (бакалаврський) рівень – 4-15 вересня 2023 р.
 • ІІ (магістерський) рівень – 4-23 вересня 2023 р.

Будемо раді Вас бачити у родині кафедри харчових технологій!

Вітаємо бакалаврів!

20-22.06.23 відбувся захист кваліфікаційних бакалаврських робіт студентами кафедри харчових технологій. Членами комісії відзначено високий якісний рівень підготовки студентів та сумлінного підходу до вирішення поставлених задач до кваліфікаційних робіт.

Щиро вітаємо випускників з отриманням кваліфікації «Бакалавр» та бажаємо успіхів у складанні Єдиного вступного іспиту з іноземної мови та легкого вступу до магістратури і продовження навчання!

Доцентка кафедри харчових технологій Юлія Мацук у програмі «Фреш» з Юлією Сиротою

Доцентка кафедри харчових технологій Юлія Мацук у програмі «Фреш» з Юлією Сиротою. Цікава бесіда про актуальні тренди у харчуванні, а саме: особливості дитячого харчування, використання нетрадиційної сировини у технології харчових продуктів, нові види барвників, маркування харчових продуктів та ін.

Пам’ятайте головне – здоров’я людини у її руках!

Курси підвищення кваліфікації

Викладачі кафедри харчових технологій ДНУ ім. О. Гончара Людмила Пешук, Наталія Кондратюк, Олена Чернушенко, Юлія Мацук, Аліна Савченко, Анна Чернявська успішно пройшли курси підвищення кваліфікації на кафедрі харчових технологій Дніпровського державного аграрно-економічного університету.

Щиро дякуємо за нові знання, разом до перемоги!

Тренінг-курс «Професійна діяльність у вищій школі: методи, мистецтво, майстерність»

Викладачі кафедри харчових технологій ДНУ ім. О. Гончара Наталія Кондратюк, Ірина Гончаренко, Олена Чернушенко успішно пройшли тренінг-курс «Професійна діяльність у вищій школі: методи, мистецтво, майстерність», що проводився Навчально-методичним центром післядипломної освіти, підвищення кваліфікації та доуніверситетської підготовки Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара.

У результаті навчання оволоділи знаннями, уміннями та навичками використання мовленнєвих, психологічних та педагогічних технологій навчання із застосуванням психологічно-педагогічних та юридичних методик запобігання та профілактики конфліктів у професійній діяльності викладача вищої школи.

Разом до вершин професійної майстерності та перемоги!

Участь викладачів кафедри у Міжнародному Стажуванні «Цифрове майбутнє: Змішане навчання»

International Internship – DIGITAL FUTURE: BLENDED LEARNING

Завідувачка кафедри Наталія Кондратюк та доцентка кафедри Юлія Мацук прийняли активну участь у Міжнародному Стажуванні «Цифрове майбутнє: Змішане навчання» в рамках проекту Dіglin.Net 2 

Cтворюємо цифрове майбутнє разом!

Віртуальний обмін лекціями з індонезійським університетом

Із середини березня до початку травня між ДНУ та індонезійським Університетом комп’ютерних наук і технологій (STEKOM) у рамках двосторонньої угоди про співпрацю відбувся віртуальний обмін лекціями для студентів і викладачів технічних спеціальностей. По чотири лектори з обох університетів презентували власні напрацювання з актуальної наукової проблематики.

Викладачі ДНУ запропонували індонезійській аудиторії такі лекції:

– Доцентка кафедри математичного забезпечення електронних обчислювальних машин Тетяна Ємел’яненко – «Вступ до прогнозування часових рядів».

– Доцент кафедри обчислювальної математики та математичної кібернетики Олександр Трофімов – «Аналіз даних неруйнівного контролю елементів конструкцій транспортних комунікацій»

– Завідувачка кафедри харчових технологій доцентка Наталія Кондратюк – «Штучний інтелект у системі персоналізованого та колективного харчування».

– У ДНУ є курси в магістратурі та бакалавраті з персоналізованого індивідуального харчування. Під час підготовки до цих лекцій знайшлося дуже багато інформації із підбору продуктів харчування: про смарт-годинники, смарт-виделки (які рахують кількість жувальних рухів), смарт-холодильники (відстежують, коли закінчуються продукти і пропонують зробити закупівлю, а також відстежують термін придатності продуктів), – розповіла Наталія В’ячеславівна. – Крім того, нині є багато робототехніки, яку використовують під час виготовлення і подачі страв. Створюються персоналізовані картки харчування в спеціальних програмах для того, щоб сформувати здоровий раціон. Про все це я розповіла своїм слухачам. Для мене це був дуже потужний досвід спілкування з іноземною аудиторією, адже лекцію слухали фахівці з різних країн та різних галузей знань. Чудово, що всі ми знайшли спільну мову в цьому проєкті. А також дуже приємно, що я змогла відповісти на запитання фахівців у галузі штучного інтелекту. Вони відкрили нові ніші для реалізації своїх знань, а ми більш впевнено просуватимемо ідею використання штучного інтелекту в галузі здорового харчування.

– Завідувач кафедри механотроніки професор Сергій Алексєєнко – «Фізичний механізм обмерзання літаків»

Індонезійські фахівці підготували українським слухачам лекції:

«Оцифрування мікро-, малих та середніх підприємств для виходу на міжнародні ринки». Лектор – Вібі Арді Альвіанто, директор у справах студентів та викладач кафедри графічного дизайну;

«Значення безпеки інформаційних активів». Лекторка – Майя Утамі Деві, викладачка кафедри інформаційних систем;

«Якість програмного забезпечення». Лектор – Мігунані, завідувач кафедри інформаційних систем;

«Застосування інфрачервоних цифрових зображень в інформаційних технологіях». Лектор –Сетійо Аді Нугрохо, викладач кафедри комп’ютерної графіки.

Модераторами заходу були в.о. начальника відділу по роботі з міжнародними організаціями та іноземними партнерами ДНУ Дмитро Меліхов та фахівчиня відділу міжнародних зв’язків STEKOM Анггі Новіта Сарі, які забезпечували організаційну підтримку та переклад для своїх представників у рубриці «Запитання-відповіді».

Усі слухачі отримають сертифікати учасників віртуального обміну.

Лекції індонезійських фахівців доступні для перегляду на Facebook-сторінці відділу по роботі з міжнародними організаціями та іноземними партнерами ДНУ: https://www.facebook.com/dnu.iro

Фестиваль освіти та науки DNU_FEST

Фестиваль освіти та науки від єдиного в місті класичного університету! Локація кафедри Кафедра харчових технологій ДНУ ім. О. Гончара Ботанічний сад ДНУ.

Інвестуй у себе – обирай ДНУ!

Запрошуємо!

Старшокласнику і старшокласнице!

20 травня з 10:00 запрошуємо на фестиваль освіти та науки від єдиного в місті класичного університету! Локація Ботанічний сад ДНУ

14 креативних локацій від факультетів, на яких ти точно визначишся, який фах до вподоби і з ким ти йтимеш до успіху!

Від кафедри харчових технологій практичний тренінг “Унікальні методики антистресового харчування”

Від ДНУ – інтерактив, від тебе – гарний настрій та бажання долучитися до студентського драйву.

Для старшокласників та їхніх родин вхід безкоштовний (за учнівським квитком)

Інвестуй у себе – обирай ДНУ!

Презентація кафедри харчових технологій на online-зустрічі в КЗ Ляшківський ліцей ЗОШ І-ІІІ ступенів

Профорiєнтaцiйнa роботa кaфедри хaрчових технологiй  є  невiд’ємною склaдовaю її функцiонувaння тa мaє кiлькa прiоритетних зaвдaнь:  учaсть у вистaвкaх, конкурсaх, ярмaркaх, презентaцiях; проведення днiв вiдкритих дверей; оргaнiзaцiю роз’яснювaльної роботи в зaгaльноосвiтнiх нaвчaльних зaклaдaх, технiкумaх, коледжaх; спiвробiтництво зa договорaми з оргaнiзaцiями, устaновaми, пiдприємствaми, нaвчaльними зaклaдaми.

25 квітня 2023 року  викладачі кафедри (Мацук Ю. А., Гончаренко І.П.) провели профорієнтаційну зустріч із школярами та батьками КЗ Ляшківський ліцей ЗОШ І-ІІІ ступенів.

Викладачі презентували спеціальності та освітні програми,  надали інформацію про переваги навчання на хімічному факультеті, закордонні стажування та розгалужену базу практик,  умови для розвитку творчих здібностей студентів.

Відбувся жвавий діалог щодо перспектив вступної кампанії 2023 року, реалізації можливостей абітурієнтів з проекцією на майбутні фахові досягнення щодо працевлаштування.

Все про вступ до магістратури

8 травня розпочалася реєстрація на єдине фахове вступне випробування (ЄФВВ) та єдиний вступний іспит (ЄВІ).

Реєстрацію на тестування проводить приймальна комісія університету в період з 8 по 31 травня.

Що треба зробити вступнику?

 1. Сформуйте комплект реєстраційних документів:
 • заповнена заява-анкета з інформацією, необхідною для оформлення екзаменаційного листка;
 • документ, що посвідчує особу;
 • облікова картка платника податків;
 • довідка, видана за місцем навчання, щодо планового завершення навчання та отримання диплома в рік вступу (для осіб, які завершують навчання в поточному році, персональні дані яких не вносяться до Єдиної державної бази з питань освіти)
 • документ про здобутий ступінь вищої освіти (для осіб, які завершили навчання в минулих роках);
 • фотокартка для документів (кольорова або чорно-біла) із зображенням, що відповідає досягнутому віку вступника;
 • медичний висновок за формою первинної облікової документації 086-3/о (у разі потреби створення особливих умов для складання ЄВІ/ЄФВВ).
 1. За дистанційної реєстрації надішліть на електронну адресу приймальної комісії (pk@365.dnu.edu.ua) скановані копії або фотокопії реєстраційних документів 

Увага! У темі листа обов’язково зазначте прізвище, ім’я, по батькові, а в тексті листа – прізвище, ім’я, по батькові та номер облікової картки платника податків (за наявності).

 1. Обов’язково перевірте правильність даних, які зазначили у заяві-анкеті.
 2. Отримайте скановану копію екзаменаційного листка.

Представник приймальної комісії перевірить наявність необхідних для реєстрації документів та правильність їх оформлення.

Оформлений екзаменаційний листок зберігається в приймальній комісії та видається особисто або надсилається вступнику засобами поштового зв’язку – у разі якщо вступник вказав на таку потребу!

 1. У разі успішної реєстрації вам буде надіслано скановану копію екзаменаційного листка на електронну адресу, зазначену в заяві-анкеті. Оригінал екзаменаційного листка зберігатиметься у приймальній комісії. 
 2. Для кожного учасника, який отримав екзаменаційний листок, на вебсайті Українського центру оцінювання якості освіти створюють інформаційну сторінку «Кабінет учасника вступних випробувань до магістратури», доступ до якої здійснюється за номером екзаменаційного листка та РIN-кодом, зазначеним у ньому.

Виникають питання? Звертайтесь за телефонами: +38(056)375-70-75; +38(056)375-70-45; +38 (066) 636-98-60 Або приходьте особисто:

пр. Гагаріна, 72, 1-й корп., кімн. 111.

Якщо в екзаменаційному листку ви виявите помилки, зверніться до приймальної комісії.

ЄВІ – єдиний вступний іспит, який поєднує тест загальної навчальної компетентності та тест з іноземної мови (англійської, німецької, французької, іспанської на вибір вступника), яке проводиться Українським центром оцінювання якості освіти відповідно до законодавства.

ЄФВВ – єдине фахове вступне випробування, яке передбачає оцінювання рівня підготовленості вступника до здобуття ступеня магістра з відповідної спеціальності, що проводиться Українським центром оцінювання якості освіти відповідно до законодавства.

ФІ – фаховий іспит, який передбачає перевірку здатності до опанування освітньої програми певного рівня вищої освіти на основі здобутих раніше компетентностей із відповідної спеціальності, що проводиться закладом вищої освіти (ДНУ).

Перелік конкурсних пропозицій для здобуття ступеня магістра на основі НРК6

Профорієнтаційна робота у Комунальному закладі освіти «Покровський ліцей»

28.04.23 року доц. Чернушенко О.О. у скайпі провела профорієнтаційну роботу серед випускників (11-Г клас) у Комунальному закладі освіти «Покровський ліцей» Покровської селищної ради Синельниківського району Дніпропетровської області.

Представлена презентація дала змогу випускникам ліцею ознайомитися з умовами вступу на кафедру харчових технологій, надала інформацію щодо історії кафедри, досягнення студентів та умови вступу на кафедру харчових технологій.

Профорієнтаційна робота у Великомихайлівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів

25 квітня доцентом Чернушенко О.О. була проведена презентація кафедри харчових технологій серед учнів-випускників Великомихайлівської загальноосвітньої школа І-ІІІ ступенів Великомихайлівської сільської ради Покровського району Дніпропетровської області.

Зустріч була організована для учнів 11 класів з метою розповсюдження інформації про правила та умови вступу, умови навчання на кафедрі харчових технологій хімічного факультету Дніпровського національного університету.

Участь викладачів та студентів кафедри в інтернет-конференції

Участь викладачів та студентів кафедри харчових технологій в роботі І Всеукраїнської науково-практичної інтернет-конференції «Нові технології і обладнання харчових та переробних виробництв» 19-20 квітня 2023 р. в Полтавському державному аграрному університеті.

Курси підвищення кваліфікації «Безпечність харчової продукції»

Ми надійно тримаємо освітній фронт, навчаємо, навчаємося й не зупиняємося в прагненні виховати покоління розумних і талановитих українців!

Профорієнтаційна зустріч кафедри харчових технологій з випускниками Навчально-виховного комплексу №131

20 квітня 2023 року викладачі кафедри (Мацук Ю. А., Гончаренко І.П., Савченко А.М.) провели профорієнтаційну зустріч із випускниками Навчально-виховного комплексу №131 (м. Дніпро).

Профорiєнтaцiйнa роботa є одним iз видiв допомоги особистості в усвiдомленнi своїх цілей, потреб, цiнностей, сaмовизнaченнi. Головним зaвдaнням дaної роботи є нaдaння вступникaм прaктичних порaд i рекомендaцiй з особистiсного розвитку i успiшного вибору професiйного шляху в галузі харчових технологій. Оскiльки, вибiр професiї для кожної молодої людини – це не лише вибiр подaльшого шляху нaвчaння i прaцi, а і вибір свого мiсця в життi.

Вебінар «Вплив харчування на красу шкіри»

У рамках науково-технічного та академічного співробітництва із «Освітньої траєкторії Дніпро» та вчителями загальноосвітніх навчальних закладів доценткою кафедри харчових технологій Юлією Мацук проведено вебінар на актуальну тему «Вплив харчування на красу шкіри».

Загально відомо, що харчування є одним з основних важелів, що гармонізує організм людини із навколишнім середовищем, сприяє здатності організму протидіяти впливу несприятливих зовнішніх чинників.

На вебінарі розглянули комплекс необхідних знань щодо всіх чинників, які позитивно впливають на здоров’я та красу людини, визначили стратегію розробки індивідуальної системи самооздоровлення, підвищення адаптаційних можливостей організму до несприятливих чинників довкілля та сприяння активному, красивому та творчому довголіттю за рахунок правильного харчування.

Юлія Мацук також презентувала спеціальності та освітні програми, розповіла про переваги навчання в університеті, закордонні стажування та розгалужену базу практик, умови для розвитку творчих здібностей студентів.

Обмінюючись позитивними враженнями, учасники вебінару відзначили корисність проведеного заходу та його практичну значущість. Обговорили перспективи майбутніх спільних заходів із залученням учнів.

Створюємо разом найбільш сприятливі та взаємовигідні умови для освітнього та наукового співробітництва

Тренінг-курс «Професійна діяльність у вищій школі: методи, мистецтво, майстерність»

Викладачі кафедри харчових технологій ДНУ ім. О. Гончара Людмила Пешук, Юлія Мацук, Аліна Савченко, Анна Чернявська успішно пройшли тренінг-курс «Професійна діяльність у вищій школі: методи, мистецтво, майстерність», що проводився Навчально-методичним центром післядипломної освіти, підвищення кваліфікації та доуніверситетської підготовки Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара.

У результаті навчання оволоділи знаннями, уміннями та навичками використання мовленнєвих, психологічних та педагогічних технологій навчання із застосуванням психологічно-педагогічних та юридичних методик запобігання та профілактики конфліктів у професійній діяльності викладача вищої школи.

Разом до вершин професійної майстерності та перемоги!

Цікава інформація про гастроквест на дні відкритих дверей ДНУ!

Запрошуємо на день відкритих дверей!

Пройдіть 3 етапи дегустації та отримайте сертифікат.

Локація кафедра харчових технологій Хімічного факультету.

Zoom-зустріч з учнями та викладачами Вищого професійного гірничо-будівельного училища

17 березня 2023 доценткою Юлією Мацук проведено Zoom-зустріч зі учнями професії кухар та викладачами Вищого професійного гірничо-будівельного училища (м. Горішні Плавні).

З метою проведення профорієнтаційної роботи до відома випускників доведена інформація про: прийом до університету за освітньо-професійним програмами; перелік спеціальностей та умови навчання; підготовчі курси до НМТ; про заходи університету і факультету; умови для розвитку творчих здібностей студентів; умови працевлаштування: гарантоване надання першого робочого місця;

стипендіальне забезпечення кращих студентів; соціальні пільги для окремих категорій студентів; забезпечення гуртожитком; закордонні стажування та розгалужену базу практик.

В рамках заходу Юлія Мацук провела вебінар на актуальну та своєчасну тему «ANTI-AGE харчування». Учні виявили бажання долучитися до групи «Вступ 2023» кафедри харчових технологій та активно приймати участь у заходах кафедри.

Створюємо разом найбільш сприятливі та взаємовигідні умови для освітнього та наукового співробітництва.

Презентація кафедри харчових технологій на Zoom-зустрічі в КЗО «Спеціалізована школа 115» ДМР

14 березня відбулася Zoom-зустріч завідувачки кафедри харчових технологій Кондратюк Наталії з учнями 8 класів та їх батьками КЗО «Спеціалізована школа 115» ДМР. Зустріч була організована консультантом природничих наук центра професійного розвитку “Освітня траєкторія” Дніпровської міської ради, Переможицей конкурсу 2015 р. «Учитель року», вчителем хімії Комизою Оксаною Віталіївною.

Наталія Кондратюк презентувала освітні програми кафедри харчових технологій за першим бакалаврським рівнем, «Харчові технології» та «Ресторанні та крафтові технології здорового харчування». Розповіла про переваги навчання на Кафедрі харчових технологій, здобутки студентів, закордонні стажування та міжнародну академічну мобільність, участь у цікавих майстер-класах та неймовірні можливості під час практик.

Учні виявили бажання завітати на день відкритих дверей ДНУ та прийняти участь у проведенні майстер-класів на кафедрі харчових технологій. 

День відкритих дверей ДНУ ім. О. Гончара!

Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара відкриває двері для абітурієнтів❗️ 💁‍♂️🙋‍♀️

📆 25 березня з 10:00 до 14:00 на тебе чекає знайомство👋 з усіма 14 факультетами та живе спілкування з представниками університету – адміністрацією, викладачами і студентами, фахівцями приймальної комісії.

Шукай локацію омріяного факультету і дізнавайся про все, що тебе цікавить:
🔹 перелік спеціальностей та освітніх програм
🔹 умови навчання
🔹 академічну мобільність
🔹 перспективи працевлаштування у топових роботодавців регіону

📍 У змішаному форматі об 11:00 – 12:00 та 13:00 – 14:00 відбудуться зустрічі з ректором Сергієм Оковитим і відповідальним секретарем приймальної комісії Олександром Кузенковим.

Став запитання 🤷‍♀️ та отримуй змістовні відповіді
🔸 очно (1-й корпус ДНУ, аудиторія 313)
🔸 дистанційно (Zoom)

📌Доєднатися до конференції 11:00 – 12:00: https://us02web.zoom.us/j/87802416508?pwd=blpGQU9mNlNTOFBJb3k2bWFyRXEvQT09

📌 Доєднатися до конференції 13:00 – 14:00: https://us02web.zoom.us/j/88642752342?pwd=STVNaHNSOWJwdDRTZkYxR2ROKzltUT09

Приходь! Отримуй враження! Обирай ДНУ!🫶

Участь доцентки кафедри Юлії Мацук у вебінарі на тему «University and enterprise collaboration – challenges and best practice»

Доцентка кафедри Юлія Мацук відвідала вебінар на тему «University and enterprise collaboration – challenges and best practice» у межах спільного проєкту StarterNetwork YEP та Таурського університету, що реалізується за підтримки Естонського центру міжнародного розвитку та Міністерства освіти і науки України.

Участь студента кафедри харчових технологій у Cultural Exchange «My Country Have an Interesting Beauty»

14 березня 2023 року студент групи ХТ-22у Сергій Хричов (https://orcid.org/0009-0007-4864-7769) прийняв активну участь у культурному обміні – «Cultural Exchange «My Country Have an Interesting Beauty».

Захід організований університетом STEKOM (Індонезія) та ITEA (Китай) у співпраці з 11 міжнародними університетами.

Сергій представив формування особливостей кухні та етнічних вподобань Придніпров’я від часів Трипілля до сьогодення. Презентував Україну як автентичну та прогресивну країну.

Участь викладачів кафедри в онлайн-курсі за темою «Правила поводження з вибухонебезпечними предметами»

Викладачі кафедри харчових технологій з метою підвищення рівня обізнаності цивільного населення щодо ризиків, пов’язаних із поводженням із вибухонебезпечними предметами успішно пройшли онлайн-курс за темою «Правила поводження з вибухонебезпечними предметами». Наближаємо перемогу!

Участь студентів кафедри харчових технологій в онлайн-курсі «Життєстійкість молоді в умовах криз»

Студенти кафедри харчових технологій прийняли участь в освітньому онлайн-курсі «Життєстійкість молоді в умовах криз», який розміщений на платформі «Prometheus».

Освітній онлайн-курс «Життєстійкість молоді в умовах криз» дає відповіді на такі питання:

 • як керувати своїм станом під час травматичних подій;
 • як надавати психологічну допомогу собі та іншим;
 • як аналізувати власні ресурси та планувати їх відновлення, коли це потрібно;
 • що потрібно, щоб впевнено комунікувати з близькими, друзями, під час навчання та роботи у стресових ситуаціях;
 • яким чином можна повертати собі відчуття контролю над власним життям.
Участь доцентки кафедри харчових технологій Юлії Мацук у цікавій та інформативній online-зустрічі «Маркування харчових продуктів» PROFI CLUB

16 грудня відбулася онлайн-зустріч PROFI CLUB на тему «Маркування харчових продуктів», у якій прийняла участь доцентка кафедри харчових технологій Юлії Мацук.

Учасниками стало аж 500 спеціалістів – це виробники, ресторатори, керівники закладів освіти та контролюючих органів, а також викладачі профільних спеціальностей.

Програма навчання передбачала:

 • Основні вимоги щодо маркування харчових продуктів
 • Правила та винятки з правил маркування для українських виробників та імпортерів
 • На що звернути увагу споживачу при купівлі продуктів
 • Відповідальність виробників та постачальників за порушення вимог маркування
 • Процедура дій споживача при виявленні незрозумілої інформації на етикетці харчового продукту

Щиро дякуємо PROFI CLUB за нові знання, разом до перемоги!

Профорієнтаційна зустріч з випускниками коледжів

9 лютого 2023 року  завідувачка кафедри Наталія  Кондратюк провела профорієнтаційну зустріч із випускниками Дніпровського технолого-економічного фахового коледжу, Дніпровського транспортно-економічного фахового коледжу, Фахового коледжу економіки та бізнесу.

Під час зустрічі випускники ознайомилися з Порядком прийому до ЗВО у 2023 році, умовами та перевагами навчання в ДНУ ім. Олеся Гончара.

Здобувачам було презентовано електронну навчальну платформу «Microsoft Teams». Випускники мали можливість задавати питання щодо вступу в ДНУ ім. Олеся Гончара та отримали вичерпні відповіді.

Щиро сподіваємося, що всі випускники коледжів, які взяли участь у профорієнтаційній онлайн-зустрічі, незабаром стануть студентами кафедри харчових технологій ДНУ ім. Олеся Гончара.

Тренінг-курс за програмою “Підготовка до складання іспиту В2 з англійської мови”

Разом до вершин професійної майстерності та перемоги!

Викладачі кафедри харчових технологій успішно пройшли навчання на тренінг-курсі за програмою “Підготовка до складання іспиту В2 з англійської мови”, що проводився Навчально-методичним центром післядипломної освіти, підвищення кваліфікації та доуніверситетської підготовки ДНУ імені Олеся Гончара. Оволоділи системою знань і професійних умінь, які забезпечують здатність застосовувати техніки та стратегії, що необхідні для складання іспиту В2 з англійської мови.

 

Тренінг-курс «Сучасні інформаційні технології у освітньому процесі вищої школи»

Викладачі кафедри харчових технологій Людмила Пешук, Юлія Мацук, Аліна Савченко, Анна Чернявська прослухали тренінг-курс «Сучасні інформаційні технології у освітньому процесі вищої школи» (20-26 грудня 2022 року), що проводився Навчально-методичним центром післядипломної освіти, підвищення кваліфікації та доуніверситетської підготовки ДНУ імені Олеся Гончара. 

У результаті навчання оволоділи знаннями та навичками з використання сучасних інформаційних технологій в освітньому процесі вищої школи.

Разом до вершин професійної майстерності та перемоги.

Успішний захист магістрів кафедри харчових технологій

17-18  січня 2023 року на кафедрі харчових технологій відбулися захисти магістерських робіт студентів освітньої програми «Харчові технології». Наукові здобутки магістранти представляли висококомпетентній комісії у складі Степанової Т.М. (к.т.н., доцентки кафедри технології харчування Сумського національного аграрного університету), Кондратюк Н.В. (к.т.н., доцентки, завідуючої кафедрою харчових технологій), Пешук Л.В.  (д.с/г.н., професорки кафедри харчових технологій), Фарісєєва А.Г. (к.т.н., доцента кафедри харчових технологій), Чернявської А.Ю. (секретаря, к.х.н., ст. викл. кафедри харчових технологій).Магістерські роботи успішно захистили 11 здобувачів вищої освіти. Комісією відмічено, що тематика представлених магістерських робіт є актуальною та має практичне значення, а підготовка студентів мала високий рівень.

Вітаємо молодих фахівців з успішним завершенням навчання! Бажаємо подальших успіхів, професійного зростання та самореалізації! А головне мирного неба!

Нехай спогади про рідний університет залишаться для вас тим промінням добра, що допомагає жити й вірити в майбутнє!

Вебінар «ANTI-AGE харчування»

В рамках науково-технічного та академічного співробітництва з вчителями загальноосвітніх навчальних закладів проведено вебінар доценткою кафедри харчових технологій Юлією Мацук  на актуальну та своєчасну тему «ANTI-AGE харчування».

Стиль харчування ANTI-AGE – це підхід, який ґрунтується на регулюванні генетики за допомогою епігенетичного впливу їжі, який надає можливість сповільнити процес старіння. Розглянули як через організацію харчування управляти віковими  змінами.

Юлія  Мацук також презентувала спеціальності та освітні програми,  розповіла про переваги навчання на хімічному факультеті, закордонні стажування та розгалужену базу практик,  умови для розвитку творчих здібностей студентів.

Відбувся жвавий діалог щодо перспектив нової вступної кампанії, реалізації можливостей абітурієнтів з проекцією на майбутні фахові досягнення щодо працевлаштування.

Обмінюючись позитивними враженнями, учасники вебінару відзначили корисність проведеного заходу та його практичну значущість. Обговорили перспективи майбутніх спільних заходів із залученням учнів.

Створюємо разом найбільш сприятливі та взаємовигідні  умови для освітнього та наукового співробітництва.

Запрошуємо на день відкритих дверей!

Агов, абітурієнте!

У складні часи суцільної невизначеності можна бути впевненим лише у двох аксіомах:

1 – Україна переможе!

2 – Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара – перший і найкращий університет регіону!

Заходь 14 січня на наш День відкритих дверей – і переконайся в цьому!

Ми реалізуємо твої мрії про майбутнє:

Досягнення + Новації + Успіх = ДНУ

Запрошуємо: 14 січня об 11:00

Підключитися до конференції Zoom

https://us02web.zoom.us/j/87424962928?pwd=bnEwOUZnaFgvc3F5ZHM4TC84eHVCdz09

Ідентифікатор конференції 874 2496 2928

Код доступу 386785

Профорієнтаційна зустріч з випускниками ПТУ-17

З метою зaлучення молодi до нaвчaння у ДНУ iм. О. Гончaрa  нaлaгоджено роботу всього колективу кaфедри харчових технологій у вiдповiдностi до особистих контaктiв.  Нa кaфедрi проводяться днi вiдкритих дверей, екскурсiї для aбiтурiєнтiв.

Постiйно вiдбувaються зустрiчi вiдповiдaльних зa профорiєнтaцiйну роботу зi школярaми тa їх бaтькaми, де спiвробiтники кaфедри хaрчових технологiй розповiдaють про ДНУ iм. О. Гончaрa  тa умови вступу, нaдaють iнформaцiйнi  тa вiдео мaтерiaли.

26 грудня 2022 року  викладачі кафедри (Кондратюк Н.В., Савченко А.М.) провели профорієнтаційну зустріч із випускниками ПТУ-17 (м. Дніпро).

Завідувачка кафедри презентувала освітні програми кафедри харчових технологій за першим бакалаврським рівнем, «Харчові технології» та «Ресторанні та крафтові технології здорового харчування». Розповіла про переваги навчання на кафедрі харчових технологій, здобутки студентів, закордонні стажування та міжнародну академічну мобільність, участь у цікавих майстер-класах та неймовірні можливості під час практик.

Учні виявили бажання завітати на день відкритих дверей ДНУ та прийняти участь у проведенні майстер-класів на кафедрі харчових технологій.

Зустріч із відомим шеф-кухарем, Директором Громадської організації «Ресторанна гільдія», Тренером PROFI CLUB БОГДАНОМ МИХАЙЛОВИМ

15 грудня відбулася інформативна онлайн-зустріч студентів кафедри харчових технологій з відомим шеф-кухарем, директором громадської організації «РЕСТОРАННА ГІЛЬДІЯ», спікером та тренером PROFI CLUB, старшим викладачем ІПДО Національного університету харчових технологій та багатогранною особистістю Богданом Михайловим.

Досвід роботи Богдана в ресторанному бізнесі більше 20 років, шеф-кухарем – більше 10 років, у всесвітньо відомих мережах ресторанів та готелів – більше 7 років, відкриття більше 20 закладів, проведення майстер-класів та тренінгів – понад 5 років, впровадження та використання стандартів HACCP – більше 7 років.

Спеціалізація шеф-кухаря європейська, середземноморська кухня, стандартизація технологічних процесів кухні ресторану, дієтичне, вегетаріанське, веганське харчування, відкриття та розвиток ресторанів, розробка та оновлення меню, підбір та навчання персоналу.

Богдан розповів про особливості сучасних вимог до персоналу у сфері гостинності. Спікер зауважив, що найважливішим засобом цільового розвитку персоналу є професійне навчання, що є основою розвитку здібностей та сприяє формуванню зусиль та реалізації особистості. Кожна людина має значний потенціал особистого і професійного зростання, головне бажання.

Здобувачі вищої освіти в котрий раз впевнились, що вони обрали трендову професію. І головне, що наполегливим навчанням, старанною працею можна досягти своїх вершин!  

Дякуємо Богдану за таку мотиваційну зустріч для здобувачів освіти та бажаємо швидкої реалізації найсміливіших ідей та чекаємо на нові зустрічі!

Ініціювала зустріч доцентка кафедри харчових технологій Юлія Мацук.

Всеукраїнський семінар «СУБКРИТИЧНА ЕКСТРАКЦІЯ ЯК СКЛАДОВА ХАРЧОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ»

22 листопада 2022 року на базі кафедри харчових технологій Полтавського державного аграрного університету відбувся Всеукраїнський семінар «СУБКРИТИЧНА ЕКСТРАКЦІЯ ЯК СКЛАДОВА ХАРЧОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ». Учасниками семінару були доценти кафедри харчових технологій Мацук Ю.А. та Фарісєєв А. Г.

ЗУСТРІЧ ІЗ ВІДОМИМ ШЕФ-КУХАРЕМ, FOOD-БЛОГЕРОМ АНАТОЛІЄМ ДОБРОВОЛЬСЬКИМ

10 листопада відбулася неперевершена онлайн-зустріч студентів кафедри харчових технологій зі натхненним шеф-кухарем, відомим food-блогером Анатолієм Добровольським.

Добровольський Анатолій відомий шеф-кухар та food-блогер (123 тисячі підписників) на теренах України й закордоном. Шеф постійно розвивається, відшукує нові смаки, текстури й комбінації. У його арсеналі є навички роботи з європейською, японською, італійською кухнями. Приготування м’яса на Josper шеф зводить до рангу гастрономічного мистецтва. Практикує молекулярну кухню. 

Анатолій розповів історію свого успіху та поділився власним досвідом роботи шеф-кухарем. Також шеф поділився цікавими ідеями приготування страв. Щодо планів на майбутнє то, як зазначив Анатолій, він і надалі популяризуватиме сучасну креативну українську кухню, сервіс, традиції.

Наші здобувачі в котрий раз впевнились, що вони обрали дуже цікаву професію, що наполегливим навчанням, старанною працею можна здійснити свою саму заповітну мрію!  

Дякуємо Анатолію за таку мотивацію для наших здобувачів та чекаємо на нові зустрічі у форматі майстер-класів!

Ініціювала зустріч доцентка кафедри харчових технологій Юлія Мацук.

Gastronomic experience для студентів кафедри харчових технологій від Миколи Люлько

9 листопада відбулася онлайн-зустріч студентів кафедри харчових технологій зі шеф-кухарем, фіналістом Мастер Шеф Професіонали 3, викладачем Української асоціації шеф-кухарів, food-блогером Миколою Люлько.

Шеф-кухар поділився досвідом у відкритті трендових закладів ресторанного господарства, участі у кулінарних змаганнях і майстер-класах, організації гастрошоу і гастровечерь, що викликало жваве обговорення та безліч запитань у студентів.

Місія шефа – закохати кухаря в свою справу і вивести цю професію в нашій країні на новий рівень. «Щоб стати успішним потрібно робити все на 10% більше, ніж інші, тоді Ви будете успішними. Чого вам і бажаю», – зазначив Микола, звертаючись до студентів. Здобувачі освіти висловили подяку за мотивуючу бесіду та інсайти індустрії гостинності.

Ініціювала зустріч доцентка кафедри харчових технологій Юлія Мацук

Подяка завідувачці кафедри харчових технологій

Подяка від Департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради Кондратюк Наталії Вячеславівні – завідувачці кафедри харчових технологій, за плідну співпрацю та високий професіоналізм в організації навчально-методичної і науково-методичної роботи з підвищення рівня професійного розвитку освітян Дніпра під час інноваційного методичного марафону «Шлях до педагогічної майстерності».

ЗУСТРІЧ З ШЕФ-КУХАРЕМ, ПЕРЕМОЖЦЕМ кулінарного шоу «Пекельна кухня» ЮРІЄМ ДІДЕНКОМ

27 жовтня відбулася online-зустріч з талановитим і натхненим шеф-кухарем Юрієм Діденком, переможцем кулінарного шоу «Пекельна кухня».  Шеф-кухар родом з Зінькова, а освіту здобував в Полтавському університеті економіки і торгівлі. До проєкту Юрій працював за кордоном у ресторанах із мішленівськими зірками, але свої кулінарні здібності відкрив ще у гуртожитку під час навчання.

Під час зустрічі шеф-кухар розповів студентам про те, як потрапив у професію, тонкощі ресторанної справи та свою участь в проєкті «Пекельна кухня».

 Почав готувати ще в дитинстві, дивився одне популярне кулінарне шоу на ТБ і намагався для мами з бабусею приготувати те, що бачив на екрані. Навчався в університеті на технологічному факультеті. Проте моя спеціалізація була ніяк не пов’язана з кулінарією. Але в гуртожитку я відкрив свої кулінарні здібності. Після закінчення університету мені запропонували стати кухарем, так і залишився у цій сфері. Постійно займаюся саморозвитком та вдосконаленням майстерності, — розповів Юрій Діденко.

Шеф-кухар впевнений: для того, щоб справді чомусь навчитися, треба якнайшвидше переходити до практики.

При можливості спробуйте свої сили в ресторані. На різних позиціях. Ви побачите весь процес зсередини, зможете  себе проявити та в майбутньому стати шефом. Це все не так важко, якщо любити ту справу якою займаєтесь, – підбадьорює Юрій.

Під час зустрічі зі студентами шеф-кухар наголошував на важливості невпинного навчання, розвитку і самовдосконалення у професіях сфери ресторанного господарства, ділився власною надихаючою історією успіху і деякими лайфхаками професії.

Студенти вдячні спікеру за нові знання і досвід, інсайти ресторанного бізнесу і мотивацію до професійного розвитку та бажають  Юрію грандіозних звершень у майбутньому! Висловили сподівання на чергову зустріч, але вже у форматі offline. 

Зустріч організована доценткою кафедри харчових технологій хімічного факультету Юлією Мацук.

Всеукраїнська конференція здобувачів вищої освіти і молодих вчених!

26 жовтня 2022 року непохитні науковці Дніпра і Харкова зустрілися на Всеукраїнській конференції і презентували здобутки для наближення
ПЕРЕМОГИ УКРАЇНИ!

Вебінар від стейкхолдера Галіни Потапчук «Жінки-лідери в глобальному ланцюжку вартості»

Кафедра харчових технологій у Міжнародному проєкті від стейкхолдера
Галіни ПОТАПЧУК  «ЖІНКИ-ЛІДЕРИ В ГЛОБАЛЬНОМУ ЛАНЦЮЖКУ ВАРТОСТІ»

26 жовтня 2022 року відбувся вебінар для жінок-лідерів.

Завідувачка кафедри Наталія Кондратюк  поділилася досвідом наукового лідерства у інноваціях з жінками-підприємцями з України та Саудівської Аравії.

З Міжнародним днем ​​кухаря та кулінара!

Найсмачніші, теплі, щирі вітання з Міжнародним днем кухаря та кулінара.

Кухня — це мистецтво, а професійні кухарі — справжні віртуози.

Бажаємо шедевральних страв та сучасних корисних рецептур! Готуйте з любов’ю, і успіх чекає на Вас! Ніколи не втрачайте смаку до життя!

Мирного неба та яскравого сонця)

З Днем працівників харчової промисловості!

Шановні працівники харчової промисловості!

Щиро вітаємо Вас із професійним святом!

Бажаємо Вам гарного святкового настрою, міцного здоров’я, творчої енергії, успіхів, здобутків і звичайно миру!

Майстер-клас від шеф-кухара FISH KITCHEN

Колектив кафедри харчових технологій активно розвиває співпрацю з провідними фахівцями галузі ресторанного господарства, однією з форм якої є обмін досвідом та проведення майстер-класів для викладачів та студентів.

13 жовтня відбувся online майстер-клас з метою удосконалення підготовки фахових спеціалістів, професіоналів та майстрів своєї справи.

Для студентів першого курсу проводив майстер-клас шеф-кухар FISH KITCHEN  Олег Нікітін, професіонал своєї справи з легкістю перетворив приготування страв у справжнє кулінарне шоу.

На початку зустрічі Олег поділився корисними порадами та рекомендаціями щодо приготування, а далі перейшов від теорії до практики. Олег готував млинці «Філадельфія».

Студенти з великою цікавістю спостерігали за роботою професіонала, вели цікавий діалог з майстром. Всі присутні високо оцінили професійність приготування та декорування страв.

У цілому, подібні заходи завжди викликають значний інтерес і мають позитивні відгуки студентів та в сучасних умовах гострої конкуренції на ринку освітніх послуг є невід’ємною частиною навчального процесу, сприяючи, в кінцевому результаті, підвищенню конкурентоспроможності наших випускників на ринку праці.

Тож, сподівання на плідну співпрацю виправдані. Чекаємо на нові зустрічі та кулінарні шедеври від митців.

Зустріч організована доценткою кафедри харчових технологій

Юлією Мацук

Вебінар для першокурсників та магістрів від організатора міжнародних івентів LIM Галини Потапчук

Івент – це дуже просто!

Для студентів кафедри харчових технологій немає меж у спілкуванні з відомими світовими лідерами бізнес-кіл!

5 жовтня 2022 року до нашого діджитал-простору завітала і провела ВЕБІНАР ДЛЯ ПЕРШОКУРСНИКІВ ТА МАГІСТРІВ наша стейкхолдер і друг ГАЛИНА ПОТАПЧУК (організатор міжнародних івентів LIM).

Тепер ми знаємо, як професійно організовувати бізнес-заходи та проводити ділові зустрічі з інвесторами та партнерами.

А ВИ?

Цікава екскурсія першокурсників напряму 181 «Харчові технології» до Палацу студентів ДНУ

29-го вересня Палац студентів Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара радо запросив для знайомства студентів-першокурсників кафедри харчових технологій напряму підготовки 181 «Харчові технології».

Екскурсія була орієнтована не лише на знайомство з історією будівлі та міста, але й мала на меті показати усі можливості саморозвитку хлопців та дівчат на базі творчих колективів Палацу, заняття в яких абсолютно безкоштовні для наших студентів.

Під час екскурсії юнаки й дівчата з цікавістю розглядали одну з перших кам’яних будівель міста, слухали історії, легенди, ставили запитання.

Вітаємо наших студентів-першокурсників  із тим, що вони починають рух сходинками професійного розвитку.

Усім бажаємо наснаги, наполегливості та натхнення для досягнення поставлених життєвих цілей.

Упевнені, що саме молодь з новим світоглядом, творчим мисленням, активною громадянською позицією здатна розвивати економічний та інтелектуальний потенціал держави, зберегти надбання поколінь та забезпечити гідне майбутнє України.

Вдалого старту!!!

Міжнародне стажування в Індонезійському університеті STEKOM

06 червня 2022 року студенти та викладачі кафедри харчових технологій проходять Міжнародне стажування в Індонезійському університеті STEKOM.

Викладачі та студенти ДНУ навчаються WEB-дизайну разом із колегами та студентами з різних країн світу.

LectorWibi Ardi Alvianto, S.Pd., M.Pd.

(Dosen Universitas STEKOM).

До уваги вступників до магістратури 2022 року!

Із 1 червня 2022 року розпочинається реєстрація на фаховий іспит до магістратури.

Фаховий іспит проходитиме в дистанційній формі.

На початку іспиту задля ідентифікації вступники мають пред’явити на камеру документ, що посвідчує особу. Працююча камера та мікрофон є необхідною умовою участі у фаховому іспиті.

Увага!!! При реєстрації вказати діючу адресу електронної пошти, на яку Вам надійдуть логін та пароль платформи MS Teams.

До реєстрації: https://forms.gle/ZkM6kyHaHBFgFB9G8

Партнерська Zoom-конференція: 15 травня 2022 року

15.05.2022 р. о 9-30 за Київським часом відбулася партнерська Zoom-конференція між китайськими виробниками, компанією з трансферу технологій (давній надійний друг кафедри харчових технологій та ДНУ) та експертами інвестиційного Фонду. Обговорювались питання розробки технології виробництва геланової камеді та її модифікацій, реалізація методик очищення та ацелювання і встановлення стандартів якості на рівні Європеських та Американських товарів даної групи. До конференції, в якості очільниці проєкту була залучена Завідувачка кафедри харчових технологій Пані Наталя Кондратюк!

Будівництво нової фабрики за участю українських вчених – це ще один крок до наближення нашої Перемоги і відбудови нашої Держави!!!